Rastislav Búgel Futbal

ŠKANDÁL na futbalových majstrovstvách Európy?! Srbi HROMŽIA! Vravia o KONCI na šampionáte

Srbská futbalová reprezentácia pohrozila, že odstúpi z futbalového EURA. Dožaduje sa potrestania Chorvátska a Albánska.

Ilustračný obrázok k článku ŠKANDÁL na futbalových majstrovstvách Európy?! Srbi HROMŽIA! Vravia o KONCI na šampionáte
Zdroj: TASR/AP

Srbská futbalová reprezentácia pohrozila UEFA, že predčasne opustí prebiehajúce majstrovstvá Európy. Dožaduje sa trestu pre Albánsko a Chorvátsko.

Odídu z EURA?

Ako informuje Politiko, Srbom prekáža správanie albánskych a chorvátskych fanúšikov v zápase Chorvátska s Albánskom.

Oba tábory mali podľa generálneho sekretára Srbskej futbalovej federácie Jovana Šurbatovica (FSS) v 59. minúte zápasu začať pokrikovať nechutné chorály smerom na Srbsko. Medzi pokrikmi mali napríklad Srbom želať smrť.

Šurbatovic uviedol, že ak UEFA oba tábory nepotrestá, nebudú chcieť pokračovať na EURE!

Hrozia im prísne tresty

Spomenul tiež, že UEFA už odobrala akreditáciu albánskemu novinárovi, ktorý mal provokovať Srbov. „Pre dnešné udalosti budeme apelovať na UEFA. Nemá to nič spoločné so športom a futbalom,“ dodal.

UEFA nenechala nič na náhodu a okamžite rozbehla vyšetrovanie. Podľa Kurir.rs hrozia Chorvátskej a Albánskej reprezentácii prísne tresty. „Možnosťou je obrovská pokuta, ale aj obmedzenia pre ich fanúšikov ako do konca EURO, tak aj v ďalších zápasoch,“ píše server.

Zašiel priďaleko

Podľa Sport1.mk bolo vrcholom všetkého, keď albánsky reprezentant Mirlind Daku prišiel po zápase pod tribúnu albánskych fanúšikov. Futbalista vzal do rúk megafón a prilial olej do ohňa, keď začal urážať Srbov a Macedóncov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM