Jakub Forgács Od vás

Revúcki učitelia sa vrátili z Bruselu a došlo na novinky: Žiaci hneď hlásili, že zažili najlepšiu hodinu na svete!

Učenie nemusí byť pre žiakov iba nudným nasávaním vedomostí. Presvedčili sa o tom aj revúcki školáci, ktorých učitelia sa vybrali čerpať nápady až do ďalekého Bruselu.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki učitelia sa vrátili z Bruselu a došlo na novinky: Žiaci hneď hlásili, že zažili najlepšiu hodinu na svete!
Zdroj: TASR

Asi nejeden učiteľ by bol veľmi prekvapený a zároveň šťastný, keby mu žiaci po hodine povedali, že to bola tá „najlepšia hodina na svete“. Ako sme však zistili, aj to sa stáva. Na vlastnej koži to zažili aj na ZŠ Ivana Branislava Zocha, kde učitelia žiakom na tabletoch predvádzali webstránky a aplikácie, ktoré získali až v Bruseli. Ako to všetko začalo?

Od 29. do 1. apríla 2015 dostala ZŠ Ivana Branislava Zocha od Žilinskej univerzity neodmietnuteľnú ponuku, zúčastniť sa medzinárodného seminára v Bruseli. „Tento workshop bol zameraný na učiteľov, ktorí chcú učiť v triede 21. storočia a zistiť, ako čo najviac integrovať IKT do svojej pedagogickej praxe,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa ZŠ I. B. Zocha Katarína Krištofová, podľa ktorej bol workshop ideálny pre učiteľov, zapojených do programu eTwinning, v ktorom je spolupráca postavená práve na využívaní moderných informačných a komunikačných technológií.

„Seminár bol zameraný najmä na inovatívne prístupy k učeniu a spoluprácu, ale popri tom sa nedalo nenadviazať nové medzinárodné priateľstvá a kontakty,“ pokračovala Krištofová. Ako ďalej spomenula, zúčastnili sa ho učitelia zo škôl z Portugalska, Severného Írska, Bulharska a Talianska. Počas seminára bola tiež predstavená Trieda budúcnosti (Future Classroom Lab), ktorá je v Bruseli zriadená s finančnom podporou European Schoolnet, 30 ministerstiev a partnerov. Trieda pozostáva zo šiestich zón rozdelených podľa rôznych foriem učenia a je vybavená najmodernejšou technikou.

„V čom vidíme najväčší prínos pre našu školu a našich žiakov? Pred pár mesiacmi sme v rámci jedného projektu dostali do školy tablety, ktoré už využívame počas vyučovacieho procesu, aj počas exkurzií a výletov. Počas seminára v Bruseli nám bolo poskytnuté množstvo aplikácií a webstránok využiteľných počas rôznych častí hodiny, ktoré sa budú dať veľmi vhodne využiť aj pri práci s tabletmi. Dve konkrétne sme si už spolu so žiakmi na hodinách anglického jazyka aj vyskúšali a reakcie boli viac ako pozitívne. Žiaci pracovali veľmi aktívne, bavilo ich to, niektorí dokonca vyhlásili, že tá hodina bola „najlepšia na svete,“ dodala radostne Katarína Krištofová.

Titulná foto: ilustračná

Foto: ZŠ Ivana Branislava Zocha

Revúcki učitelia čerpali nápady až v ďalekom Bruseli
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM