RADIKÁLNY krok: Nechcem byť súčasťou koalície, hlási Valášek. Dáva zbohom aj svojej strane!
Končí nielen v koalícii. Poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek odchádza zo strany Za ľudí. Mal sa tak rozhodnúť po rozhovoroch v strane.

Podľa informácií TASR mal spomenúť aj odchod Za ľudí z vládnej koalície. Strana by však mala v koalícii zotrvať. Rokovať má ešte predsedníctvo.
Kvôli vakcíne
Dôvodom jeho odchodu sú rovnako ako pri odchode z koalície okolnosti nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. „Nechcem byť súčasťou koalície, ktorá je pripravená očkovať ľudí neregistrovanou vakcínou. Strana Za ľudí to vidí rovnako, ale na rozdiel odo mňa je pripravená v koalícii pokračovať,“ skonštatoval Valášek.
„Strana Za ľudí ostáva v koalícii, ja nie, čiže tým vystupujem aj zo strany Za ľudí. V otázke Sputnika mám so stranou rovnaký postoj. Na rozdiel odo mňa je pripravená v koalícii pokračovať, nemám preto na výber iné ako odísť,“ priblížil.
Spolu s Kollárom
Spolu s ďalším bývalým predstaviteľom strany Miroslavom Kollárom chce Valášek fungovať v rámci parlamentnej opozície. „Budeme diskutovať, ako byť v parlamente dôstojnou, odbornou opozíciou nezaťaženou zlodejstvami či fašizmom,“ doplnil.
Valášek oznámil svoj odchod z koalície v pondelok (1. 3.). Následne mali prebiehať rozhovory vnútri strany Za ľudí o ďalšom fungovaní koalície. Za ľudí trvá na svojom postoji, aby sa na Slovensku neočkovalo neregistrovanými vakcínami. Strana pod vedením Veroniky Remišovej odmietla spôsob, akým premiér Igor Matovič (OĽANO) privítal ruskú vakcínu Sputnik V.
Valášek tvrdí, že premiér sa namiesto vyvodenia zodpovednosti a nápravy v boji proti pandémii „uprel na zháňanie neoverenej ruskej vakcíny“. Remišová v pondelok uviedla, že očkovanie neregistrovanou vakcínou môže poškodiť a zneprehľadniť systém očkovania v krajine.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Mohlo by vás zaujímať
- Koronavírus: Nemocnice hlásia rekordný počet hospitalizovaných, pribudlo 118 úmrtí
- Myslíte si, že koronavírus bude do konca roka FUČ? Odborník má na to jasný NÁZOR!
- Sputnik ledva pristál, už je PEKLO v koalícii: Za ľudí opúšťa kvôli tomu poslanec
- SVET O SLOVENSKU: Prezidentka bez servítky! Potopila aj podržala Matoviča
- Matovič ospevuje Sputnik a jeho neprajníkom odkazuje: Buďte radi, každý očkovaný sa ráta!