Po návrate z Bali zažil ŠOK: Zákerná choroba herca Langmajera, na ktorú NEEXISTUJE liečba
Natáčanie komédie na Bali s trpkou príchuťou. Český herec Jiří Langmajer sa po návrate z exotiky dozvedel nepríjemnú správu ohľadom svojho zdravotného stavu.
Podnebie v Indonézii dá zabrať. Hoci je exotické Bali napohľad romantické, tamojšie prostredie je pre Európanov plné nástrah viacerých ochorení.
V tropickom prostredí nakrúcal komédiu Poklad s televíznym štábom český herec Jiří Langmajer. Profík siahol na dno svojich fyzických síl pri natáčaní podmorských scén.
Vyčerpaný pod vodou
„Pracovať pod vodou je niečo iné, než sa len pozerať okolo seba. Bolo to nesmierne náročné,“ prezradil českému denníku Aha!. Aj keď má s potápaním bohaté skúsenosti, nešlo vraj o žiadnu rutinu. Langmajer je známy tým, že kaskadérov a dablérov nevyužíva.
„Pri tejto práci idete hore, dole, doľava, doprava a popierate, ako by ste sa pod vodou mali správne správať,“ opísal fyzicky náročné momenty v prítomnosti filmového štábu.
Zmena klímy a náročnosť nakrúcania v Indonézii sa podpísali aj na jeho zdravotnom stave, informuje web Blesk.cz.
„Mohli sme teraz konečne zúročiť to, čo Jirka pod vodou vie, napríklad tri dni strávil vo vraku na troch metroch štvorcových a iba v triku. To, čo predviedol a urobil v Poklade, je podobne fenomenálne, ako to robí Tom Cruise,“ pochvaľoval si režisér Rudolf Havlík (48) pre Aha!.
Sám Langmajer si je ale vedomý toho, že svoje sily skôr precenil. „Musím povedať, že tentoraz som naozaj narazil. Pracovať pod vodou je niečo iné, než sa len pozerať okolo seba. Bolo to nesmierne náročné,“ priznal herec s tým, že chvíľami mal skutočný strach. Ten sa znásobil po návrate domov do Česka.
Nebezpečná horúčka dengue
Ako sa ukázalo, herec sa podľa svojich slov fyzicky úplne vyčerpal a jeho oslabený organizmus následne napadol vírus spôsobujúci horúčku dengue.
„Na Bali som prekonal horúčku dengue, celý som sa tam vyhádzal. Lenže som to zistil až oneskorene v Česku,“ prezradil herec.
Dengue je vírusové ochorenie, účinná liečba teda neexistuje. "Keď už človek horúčku dengue chytí, tak si ju musí prežiť, prejsť si ju a uzdraviť sa využitím svojich vlastných imunitných zdrojov,“ povedal pre CNN Prima NEWS primár infekčného oddelenia Nemocnice České Budějovice Aleš Chrdle.
V súčasnosti neexistujú žiadne účinné antivirálne lieky proti tejto infekčnej chorobe, preto sa vyskytnuté symptómy pri tomto ochorení dajú len zmierniť, nie vyliečiť.
Horúčka dengue má značné dopady na ľudské zdravie, ktoré môžu viesť až k život ohrozujúcim stavom. Tie sú často spojené s krvácaním do vnútorných orgánov a potrebou intenzívnej lekárskej starostlivosti. Úmrtnosť krvácavej formy sa pohybuje až okolo 50 percent.