han Šport Hokej

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na 86. MS s Českom 2:3.

Ilustračný obrázok k článku PARÁDNY výkon Slovákov na úvod MS: DRÁMU zvládlo Česko, ale chýbal nám len jeden gól!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V piatkovom zápase B-skupiny v Rige viedli 1:0 i 2:1, ale súper ešte v prvej tretine otočil skóre dvoma gólmi Lukáša Sedláka.

Góly SR strelili Martin Chromiak a Mislav Rosandič. Slováci boli strelecky aktívnejší (vyhrali na strely 26:22), no Česi si vypracovali viac čistých šancí a okrem troch presných zásahov trafili štyrikrát aj žŕdku.

Postfederálne derby okorenilo viacero tvrdých zákrokov a šarvátok, duel nedohral obranca Mislav Rosandič, ktorý dostal v 19. minúte za faul kolenom na Jiřího Černocha trest na 5 min. + DKZ. Za najlepších hráčov stretnutia vyhlásili Mária Grmana a Sedláka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú ďalší zápas v B-skupine už v sobotu, o 19.20 SELČ narazia v Arene Riga na domácich Lotyšov. Česi nastúpia najbližšie v nedeľu o 19.20 proti Kazachstanu.

B-skupina:

Slovensko – Česko 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Chromiak (Kňažko, Cehlárik), 11. Rosandič (Lantoši) – 7. Červenka (Kubalík, Chytil), 14. Sedlák (Flek, Kundrátek), 19. Sedlák (Kubalík, Tomášek). Rozhodovali: Fernandez (USA), Schrader (Nem.) – Briganti (USA), Kroyer (Dán.), vylúčení: 1:3 na 2 min., navyše Rosandič (SR) 5 min. + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 7800 divákov.

Slovensko: Škorvánek – Kňažko, Koch, Grman, Ivan, Rosandič, Jánošík, Gajdoš – Pánik, Hrivík, Kelemen – Hudáček, Sukeľ, Cehlárik – Chromiak, Tamáši, Regenda – Lantoši, Čacho, Okuliar

Česko: Hrubec – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán, Zbořil, Němeček, Knot – Kubalík, Chytil, Červenka – Smejkal, Špaček, Chlapík – Sobotka, Sedlák, Tomášek – Flek, Černoch, Beránek