han Hokej

Slovenský hokejista Adam Ružička strelil svoj prvý gól v zámorskej NHL.

Ilustračný obrázok k článku Ružička zažiaril PRVÝM gólom v NHL! Podarilo sa mu to ako sedemdesiatemu Slovákovi
Zdroj: Instagram.com/adamruzicka21

Center Calgary Flames sa presadil v noci na stredu na ľade San Jose, jeho tím však prehral 3:5.

Šikovný teč

Ružička v piatej minúte druhej tretiny dorazil do bránky strelu Chrisa Taneva, ktorú predtým sám šikovne tečoval. V tom čase zvýšil vedenie „plameňov“ na 3:1, hostia však o sľubný náskok prišli. Dvadsaťdvaročný Ružička sa dočkal gólu v druhom zápase sezóny a piatom v kariére. V troch minulosezónnych dueloch raz asistoval.

VIDEO z premiérového gólu Adama Ružičku nájdete TU.

Celkovo sa stal 70. Slovákom, ktorému sa v prestížnej zámorskej súťaži podarilo. Bratislavský rodák, ktorý nosí v Calgary číslo 63, tak dosiahol ďalší skvelý míľnik svojej rozbiehajúcej sa kariéry.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.