KURIOZITA: Mestská polícia chytila zlodeja PANČÚCH a odovzdala ho štátnym. Tým UŠIEL!
Bratislavskí mestskí policajti sa pochváli svojou prácou. V noci z utorka na stredu zadržala zlodeja, ktorý vnikol do predajne dámskych pančúch na Gorkého ulici. Pokračovanie prípadu nabralo vtipný rozmer.

Mestskí policajti sa krátko po polnoci vybrali do jednej z predajní pančúch známej značky, keďže dostali hlásenie o neznámom mužovi, ktorý sa chcel neoprávnene dostať do obchodu. Hliadka si pri príchode na miesto všimla vypáčené vchodové dvere a pohyb vo vnútri obchodu. Vyžiadala si preto posily.
„Muža, ktorý bol vo vnútri, mestskí policajti najprv vyzvali, aby zostal stáť a zdvihol ruky nad hlavu. Keďže nereagoval, tak za pomoci hmatov a chvatov ho dostali pod kontrolu,“ uviedla bratislavská metská polícia na sociálnej sieti a zverejnila aj video zo zákroku.
U 50-ročného Patrika z Bratislavy našla polícia nože a nástroje, s ktorými si pravdepodobne pomáhal pri vlámaní sa do predajne. „Keďže vzniklo podozrenie z trestného činu spáchaného vlámaním, tak mestskí policajti privolali na miesto príslušníkov Policajného zboru SR. Podozrivého sme následne eskortovali na príslušné policajné oddelenie a odovzdali kolegom,“ doplnila mestská polícia.
Tu však príbeh nekončí. Ako informoval denník SME, muž štátnym policajtom v stredu popoludní utiekol, čo potvrdilo aj Krajské policajné riaditeľstvo. „Môžeme potvrdiť , že včera (v stredu – pozn. red.) v poobedných hodinách došlo k úteku osoby obmedzenej na osobnej slobode a to z Obvodného oddelenia Policajného zboru na Štúrovej ulici,“ povedala hovorkyňa Katarína Bartošová.
Dodala, že muž podozrivý z lúpeže ušiel za okolností, ktoré sú predmetom preverovania odboru kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. „Po osobe intenzívne pátrame.“