han Šport Hokej

ŠOK na hokejových MS: Česi sa nezmohli na gól, totálny PREPADÁK Švajčiarov!

Veľké sklamanie! To prežívajú hokejoví fanúšikovia u našich západných susedov v Česku. Rovnako aj vo Švajčiarsku. Obidva tímy prehrali vo štvrťfinále MS a cestujú domov.

Ilustračný obrázok k článku ŠOK na hokejových MS: Česi sa nezmohli na gól, totálny PREPADÁK Švajčiarov!

Hokejisti Nemecka postúpili do semifinále 86. MS. Vo štvrťfinálovom zápase v Rige zdolali favorizovaných Švajčiarov 3:1. Medzi najlepšiu štvorku sa prebojovali po dvoch rokoch, na MS 2021 obsadili 4. miesto.

V semifinále sa stretnú s USA, ktoré zdolali Česko 3:0.

Pre Švajčiarov, ktorí do štvrťfinále postúpili z 1. miesta v „slovenskej“ B-skupine, sa turnaj skončil. Štvrtýkrát po sebe stroskotali na MS už v úvode vyraďovacej časti.

Nemci išli v prvej tretine do tesného náskoku, na ktorý Švajčiari zareagovali v úvode druhej časti. Jej záver však patril Nemcom, ktorí si gólmi Peterku a Sturma vypracovali rozhodujúci náskok. Ten v druhej tretine dokázali ubrániť, keď Švajčiarom dovolili iba minimum výraznejších šancí skórovať.