han Šport Hokej

SKVELÝ Hlavaj držal Slovensko dlho v hre: Švajčiari nás zlomili v závere, FOTO

Slovenskí hokejisti prehrali tretí duel na svetovom šampionáte. Nad ich sily boli Švajčiari, ktorým podľahli 2:4.

Ilustračný obrázok k článku SKVELÝ Hlavaj držal Slovensko dlho v hre: Švajčiari nás zlomili v závere, FOTO
9
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom štvrtom zápase na MS so Švajčiarskom 2:4. V základnej B-skupine majú naďalej štyri body a priebežne sú na piatom mieste.

Švajčiari zvíťazili vo všetkých štyroch doterajších zápasoch a bez straty bodu sú na čele skupiny, vo štvrtok inkasovali vôbec prvé góly na šampionáte.

Priebeh duelu

Švajčiari išli v Rige do vedenia v 6. minúte gólom Siegenthalera a na 2:0 zvýšil v 2. tretine Niederreiter. Prostredná časť herne patrila Švajčiarom, no góly Kudrnu a Regendu priniesli vyrovnanie na 2:2.

Rozhodujúci moment priniesla 47. minúta, v ktorej Marti aj s prispením teču slovenského obrancu upravil na 3:2. Slováci sa v závere nedostali k tlaku a do prázdnej bránky inkasovali štvrtý gól. Švajčiari potvrdili pozíciu favorita a slovenských reprezentantov prestrieľali 36:13.

Slovenskí reprezentanti nastúpia na svoj piaty duel na šampionáte už v piatok o 19.20 SELČ proti Kazachstanu.

B-skupina:

Švajčiarsko – Slovensko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 6. Siegenthaler (Malgin, Hischier), 25. Niederreiter (Ambühl), 47. Marti (Richard), 60. Haas (Mirada, Simion) – 26. Kudrna (Kelemen, Pánik), 40. Regenda (Okuliar, Kňažko). Rozhodovali: Holm (Švéd.), MacFarlane (USA) – Nothegger (Rak.), Ondráček (ČR), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4840 divákov.

Švajčiarsko: Mayer – Kukan, Siegenthaler, Glauser, Moser, Loefel, Marti, Fora, Geisser – Malgin, Hischier, Fiala – Ambühl, Corvi, Niederreiter – Simion, Haas, Miranda – Bertschy, Richard, Herzog

Slovensko: Hlavaj – Nemec, Koch, Kňažko, Grman, Ivan, Rosandič, Jánošík, Gajdoš – Pánik, Hrivík, Kelemen – Hudáček, Sukeľ, Kudrna – Chromiak, Tamáši, Regenda – Lunter, Čacho, Okuliar