KURIOZITA DŇA: Šokoval, aj pobavil. Polícia riešila netradičného snehuliaka
Hoci fotka kuriózneho snehuliaka internet pobavila, za nezvyčajné dielo z recesie hrozí trojici „umelcov“ nemalá pokuta.

Uplynulé dni napadla na Slovensku poriadna nádielka snehu, a tak sa mnohí vybrali von užiť si ho a postaviť snehuliakov. Jedného nezvyčajného postavila v Poprade aj trojica kamarátov. Ale, nie je snehuliak ako snehuliak a tohto konkrétneho musela riešiť polícia.
Kuriózne dielo
Na sociálnej sieti koluje fotka nadrozmerného snehuliaka v tvare mužského pohlavného údu, ktorá niektorých obyvateľov pobúrila, iných zase pobavila. Pod fotkou začali rýchlo pribúdať vtipné komentáre. „Ak bude mať toto dielo úspech verím, že umelcov bude viac, a to po celom Slovensku, nie len v Poprade. Už len priaznivé podmienky pre tvorbu,“ napísal Jozef. „Stav situácie na Slovensku v skratke,“ okomentoval fotku Ivo.
„To sme dopadli 3 policajti kontrolujú snehuliaka,“ neodpustil si ďalší komentujúci a v podobnom duchu sa pridala aj Gabriela: „Orgán vyšetruje orgán.“
Medzi komentármi sa objavilo veľké množstvo narážok na vládu či premiéra Igora Matoviča.
Hoci fotka internet pobavila, za kuriózne dielo hrozí trojici „umelcov“ trest v podobe pokuty do 99 eur. „Na Obvodnom oddelení PZ Poprad je na základe oznámenia vykonávané objasňovanie priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého sa mali dopustiť 3 osoby v súvislosti so stavbou predmetného snehuliaka v meste Poprad. Podozrivé osoby sú stotožnené,“ uviedol pre Dnes24 vedúci Oddelenia komunikácie a prevencie z Krajské riaditeľstva PZ v Prešove mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik.